«ԱՐԺԵԹՂԹԵՐԻ ՇՈՒԿԱՅԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Արժեթղթերի շուկայի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2007 թվականի հոկտեմբերի 11-ի ՀO-195-Ն օրենքի 30-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 4-րդ կետով.
«4) ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրություն իրականացնող ապահովագրական ընկերությունների Բյուրոյի գործունեությունը կարգավորող օրենքներով եւ նորմատիվ իրավական ակտերով նախատեսված դեպքերում եւ կարգով ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրություն իրականացնող ապահովագրական ընկերությունների Բյուրոյի կողմից Երաշխավորման ֆոնդի միջոցների կառավարման վրա:»:

Статью 30 Закона Республики Армения “О рынке ценных бумаг” от 11 октября 2007 года, ЗР-195-Н дополнить пунктом 4 следующего содержания:
“4) на управление средствами гарантийного фонда со стороны Бюро страховых компаний, осуществляющих обязательное страхование ответственности, вытекающей из использования автотранспортных средств, в случаях и порядке, предусмотренных законами и нормативными правовыми актами, регулирующими деятельность Бюро страховых компаний, осуществляющих обязательное страхование ответственности, вытекающей из использования автотранспортных средств.”.