«ՃԱՆԱՊԱՐՀԱՅԻՆ ԵՐԹԵՎԵԿՈՒԹՅԱՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2005 թվականի հուլիսի 8-ի ՀՕ-166-Ն օրեենքի 10-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ժը» կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«ժը) իրականացնում է «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով եւ իրավական այլ ակտերով սահմանված այլ լիազորություններ:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ОБЕСПЕЧЕНИИ БЕЗОПАСНОСТИ ДОРОЖНОГО ДВИЖЕНИЯ”
Пункт “т” части 1 статьи 10 Закона Республики Армения “Об обеспечении безопасности дорожного движения” от 8 июля 2005 года, ЗР166Н изложить в следующей редакции:
“т) осуществляет другие полномочия, установленные Законом Республики Армения “Об обязательном страховании ответственности, вытекающей из использования автотранспортных средств” и иными правовыми актами.”.