«ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի փետրվարի 20-ի ՀՕ-308 օրենքի 47-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 4.2-րդ կետով.
«4.2. Եթե օրենքի նախագծով նախատեսված նորմի պահանջի կատարումը կարող է միայն իրականացվել այդ նախագծով նախատեսված Կառավարության որոշման կամ իրավական այլ ակտի ընդունմամբ, կամ դրա կատարումն ուղղակիորեն պայմանավորված է իրավական այլ ակտի ընդունմամբ, ապա Կառավարության առաջադրած օրենքի նախագծին կից ներկայացվող իրավական ակտի ընդունման հիմնավորման մասին տեղեկանքում, իսկ պատգամավորի առաջադրած օրենքի նախագծի դեպքում սույն օրենքի 51-րդ հոդվածի   1-ին կետի «ա» ենթակետով սահմանված կարգով ներկայացվող եզրակացությունում նշվում են`
1) օրենքի նախագծի այն մասերը, որոնք գործելու են Կառավարության որոշման կամ իրավական այլ ակտն ուժի մեջ մտնելու պահից.

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "РЕГЛАМЕНТ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ"
Статья 1. Статью 47 Закона Республики Армения "Регламент Национального Собрания" от 20 февраля 2002 года,  ЗР–308 дополнить пунктом 4.2 следующего содержания:
"4.2. Если выполнение требования нормы, предусмотренной проектом закона, может быть осуществлено только принятием постановления Правительства либо другого акта, предусмотренного этим проектом, или его выполнение непосредственно обусловлено принятием иного правого акта, то в справке об обосновании принятия правового акта, прилагаемой к проекту предложенного Правительством закона, а в случае проекта закона, предложенного депутатом, – в заключении, представляемом в порядке, установленном подпунктом "а" пункта 1 статьи 51 настоящего Закона, указываются:
1) части проекта закона, которые будут действовать с момента вступления в силу постановления Правительства или иного правового акта;