«ՀԱՇՎԱՊԱՀԱԿԱՆ ՀԱՇՎԱՌՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հաշվապահական հաշվառման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի դեկտեմբերի 26-ի ՀՕ-515-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 4-րդ հոդվածի 1-ին մասում «, արժեթղթերի շուկայում մաuնագիտացված գործունեություն իրականացնող անձանց եւ այդ անձանց ինքնակարգավորվող անձանց մոտ» բառերը փոխարինել «անձանց մոտ, ներդրումային ընկերություններում, ներդրումային ֆոնդերում եւ ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների մոտ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 6.1-ին հոդվածի 1-ին մասը «վճարահաշվարկային կազմակերպությունները» բառերից հետո լրացնել «, ներդրումային ֆոնդի կառավարիչները» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 23-րդ հոդվածի 2-րդ մասի երկրորդ պարբերությունը «մասնաճյուղերի» բառից հետո լրացնել «, ինչպես նաեւ ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների եւ օտարերկրյա ներդրումային ֆոնդի կառավարիչների` Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ստեղծված մասնաճյուղերի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О БУХГАЛТЕРСКОМ УЧЕТЕ”
В   части 1 статьи 4   Закона Республики Армения “О бухгалтерском учете”   от 26 декабря 2002 года ЗР–515–Н (далее – Закон) слова “ осуществляющих специализированную деятельность  на рынке ценных бумаг, и у саморегулируемых лиц этих лиц” заменить словами “в инвестиционных компаниях, инвестиционных фондах и у управляющих инвестиционным фондом”.
Часть 1 статьи 6.1 Закона после слов “платежно-расчетные организации” дополнить словами “, управляющие инвестиционным фондом”.
Статья 3
. Абзац второй части 2 статьи 23 Закона после слов “ филиалами иностранных банков ” дополнить словами “, а также управляющими инвестиционным фондом и управляющими созданных на территории Республики Армения филиалов иностранного инвестиционного фонда”.