Համապատասխանության գնահատման մասին
«ՀԱՄԱՊԱՏԱՍԽԱՆՈՒԹՅԱՆ ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Համապատասխանության գնահատման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2004 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-82-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 13-րդ հոդվածի 4-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 10-րդ կետով.
«10) սույն հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված գործառույթների իրականացման վերաբերյալ տեղեկատվություն տրամադրել ազգային մարմնին` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով:»:
Հոդված 2. Օրենքի 17-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 17. Համապատասխանության պարտադիր հավաստման ենթակա արտադրանքի ներմուծման վերաբերյալ տեղեկատվությունը
Մաքսային մարմինները Հայաստանի Հանրապետություն համապատասխանության պարտադիր հավաստման ենթակա արտադրանքի ներմուծման վերաբերյալ  ազգային մարմնին եւ գյուղատնտեսության ոլորտի պետական կառավարման լիազոր մարմնին տեղեկատվություն են տրամադրում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգով:»:
Հոդված 3. Օրենքի 18-րդ հոդվածը «միջազգային պայմանագրերին» բառերից հետո լրացնել «կամ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած կարգին» բառերով:

Об оценке соответствия
Часть 4 статьи 13 Закона Республики Армения “Об оценке соответствия” от 26 мая 2004 года, ЗР-82-Н (далее – Закон) дополнить пунктом 10 следующего содержания:
“10) предоставляет Национальному органу информацию об осуществлении предусмотренных частью 1 настоящей статьи функций в поряде, установленном Правительством Республики Армения.”.
Статья 2. Статью 17 Закона изложить в следующей редакции:
Статья 17. Информация о ввозе продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия
Таможенные органы предоставляют Национальному органу и уполномоченному органу государственного управления в области сельского хозяйства информацию о ввозе продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия в Республике Армения, в порядке, установленном Правительством Республики Армения.”.
Статья 3. Статью 18 Закона после слов “международнами договорами Республики Армения” дополнить словами “или порядком, установленным Правительством Республики Армения”.
Статья 4 . Настоящий Закон вступает в силу со дня, следующего за днем его официального опубликования.