«ՍՆԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2006 թվականի դեկտեմբերի 25-ի ՀՕ-51-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 19-րդ հոդվածի 1-ին մասի «բ» եւ «դ» կետերում «իրավաբանական անձանց պետական գրանցման մասին տվյալներ հրապարակող մամուլում» բառերը փոխարինել «http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 34-րդ հոդվածի 1-ին մասի երրորդ պարբերությունում «իրավաբանական անձանց պետական գրանցման մասին տվյալներ հրապարակող մամուլում» բառերը փոխարինել «http://www.azdarar.am հասցեում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության հրապարակային ծանուցումների պաշտոնական ինտերնետային կայքում» բառերով:

Статья 1. В пунктах “б” и “г” части 1 статьи 19 Закона Республики Армения “О банкротстве” от 25 декабря 2006 года, ЗР-51-Н (далее – Закон) слова “в печати, публикующей данные о государственной регистрации юридических лиц,” заменить словами “на официальном интернет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу http :// www . azdarar . am ”.
Статья 2. В абзаце третьем части 1 статьи 34 Закона слова “в печати, публикующей данные о государственной регистрации юридических лиц” заменить словами “на официальном интенет-сайте публичных уведомлений Республики Армения по адресу http :// www . azdarar . am ”.
Статья 3. В части 2 статьи 88 Закона:
1) пункт “а” изложить в следующей редакции:
“а) заявление, в котором должен быть указан также номер государственной регистрации (государственного учета) юридического лица;”;