«Պետական տուրքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 20-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 15.2-րդ եւ 15.3-րդ կետերով.
«15.2. ԱՏԳ ԱԱ 7204, 7303 00, 7304, 7305, 7306, 7307, 7308 ծածկագրերին դասվող սեւ մետաղի թափոնների եւ ջարդոնի, սեւ մետաղից պատրաստված խողովակների եւ դրանց կցամասերի, սեւ մետաղական կոնստրուկցիաների յուրաքանչյուր տոննայի արտահանման համար (սույն կետով նախատեսված` պետական տուրքի վճարման պարտավորությունը չի տարածվում «ժամանակավոր ներմուծում» եւ «ժամանակավոր ներմուծում` վերամշակման համար» մաքսային ռեժիմներով ձեւակերպված եւ հետագայում վերաարտահանվող, ինչպես նաեւ Հայաստանի Հանրապետությունում արտադրված` վերոնշյալ ԱՏԳ ԱԱ ծածկագրերին դասվող ապրանքների վրա) |

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОШЛИНЕ”
Статья 1. Статью 20 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года, ЗР- 186 дополнить пунктами 15.2 и 15.3 следующего содержания:
“15.2. за вывоз каждой тонны отходов и лома из черных металлов, труб и их фитингов, изготовленных из черного металла, металлоконструкций из черных металлов, классифицируемых под кодами 7204, 7303 00, 7304, 7305, 7306, 7307, 7308 ТН ВЭД (обязательство по уплате государственной пошлины, предусмотренное настоящим пунктом, не распространяется на классифицируемые под вышеуказанными кодами товары, оформленные в таможенных режимах “временный ввоз” и “временный ввоз для переработки” иреимпортируемые в дальнейшем, а такжепроизведенные в Республике Армения)