«ԵԿԱՄՏԱՅԻՆ ՀԱՐԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Եկամտային հարկի մաuին» Հայաuտանի Հանրապետության 2010 թվականի դեկտեմբերի 22-ի ՀO-246-Ն oրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասում`
1) 1-ին կետը «հայտ» բառից հետո լրացնել «(բացառությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում բնակության իրավունք (կացության կարգավիճակ) չունեցող օտարերկրյա քաղաքացի եւ քաղաքացիություն չունեցող անձ հանդիսացող աշխատողների)» բառերով.
2) 2-րդ կետի «(բացառությամբ միայն պասիվ եկամուտներ ստացողի)» բառերը փոխարինել «(բացառությամբ միայն պասիվ եկամուտներ ստացողի եւ Հայաստանի Հանրապետությունում բնակության իրավունք (կացության կարգավիճակ) չունեցող օտարերկրյա քաղաքացիների ու քաղաքացիություն չունեցող անձի)» բառերով եւ նույն կետի վերջին պարբերությունը «պասիվ եկամուտների» բառերից հետո լրացնել «եւ Հայաստանի Հանրապետությունում բնակության իրավունք (կացության կարգավիճակ) չունեցող օտարերկրյա քաղաքացուն կամ քաղաքացիություն չունեցող անձին վճարված (հաշվարկված) եկամուտների» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ПОДОХОДНОМ НАЛОГЕ”
“1) заявку на регистрацию нового (в том числе наемного) работника (за исключением работников, являющихся иностранными гражданами и лицами без гражданства, не имеющими права на проживание (статус пребывания) в Республике Армения), в которую включаются персональные сведения (фамилия, имя, отчество, место проживания (регистрации), указатель номера общественных услуг (номера социальой карты), а также другие сведения, установленные статьей 7 Закона Республики Армения “О персональном учете платежа по подоходному налогу и обязательного накопительного платежа”);
2) в пункте 2 слова “(за исключением получающих только пассивные доходы)” заменить словами “(за исключением получающих только пассивные доходы и иностранных гражданан и лица без гражданства, не имеющих права на проживание (статус пребывания) в Республике Армения)” и последний абзац пункта после слов “исключительно пассивные доходы” дополнить словами “и суммах выплаченных (исчисленных) иностранному гражданину и лицу без гражданства, не имеющим права на проживание (статус пребывания) в Республике Армения”.