«ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության 2002 թվականի փետրվարի 20-ի ՀՕ-308 օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 103.1-ին հոդվածով.
«Հոդված 103.1. Գլխավոր դատախազի հաղորդման ներկայացումը եւ քննարկումը
1. Գլխավոր դատախազը յուրաքանչյուր տարի` մինչեւ ապրիլի 1-ը, Հանրապետության Նախագահին եւ Ազգային ժողով է ներկայացնում հաղորդում Հայաստանի Հանրապետության դատախազության նախորդ տարվա գործունեության մասին:
2. Ազգային ժողովի նախագահը հաղորդումը ստանալուց հետո՝ երկօրյա ժամկետում, այն դնում է շրջանառության մեջ եւ մեկամսյա ժամկետում ընդգրկում Ազգային ժողովի չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում:
3. Հաղորդումը քննարկվում է Ազգային ժողովի նիստում սույն օրենքի 55-րդ հոդվածով սահմանված կարգով հետեւյալ տարբերությամբ.
1) մինչեւ 1 ժամ տեւողությամբ զեկուցմամբ հանդես է գալիս Գլխավոր դատախազը.
2) հարակից զեկուցումներ չեն լինում.
3) հաղորդման քննարկումն ավարտվում է Գլխավոր դատախազի եզրափակիչ ելույթով ` առանց որեւէ փաստաթուղթ ընդունելու:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “РЕГЛАМЕНТ НАЦИОНАЛЬНОГО СОБРАНИЯ”
Статья 1. Закон Республики Армения “Регламент Национального Собрания” от 20 февраля 2002 года, ЗР-308 дополнить статьей 103.1 следующего содержания:
“Статья 103.1. Представление и обсуждение сообщения Генерального прокурора
1. Генеральный прокурор ежегодно до 1 апреля представляет Президенту Республики и Национальному Собранию сообщение о деятельности Прокуратуры Республики Армения за предыдущий год.
2. Председатель Национального Собрания в двухдневный срок после получения сообщения вводит его в обращение и в месячный срок включает в проект повестки дня четырехдневных заседаний Национального Собрания.
3. Сообщение на заседании Национального Собрания рассматривается в порядке, установленном статьей 55 настоящего Закона, со следующим отличием:
1) с докладом продолжительностью до 1 часа выступает Генеральный прокурор;
2) содоклады не имеют места;
3) обсуждение сообщения завершается заключительным выступлением Генерального прокурора, без принятия какого-либо документа.”.