Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի վարչական դատավարության օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 51-րդ հոդվածի 3-րդ մասում`
1) առաջին նախադասությունը «օրերով» բառից հետո լրացնել «(այդ թվում՝ օրացուցային)» բառերով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ երրորդ նախադասությունով. «Օրացուցային օրերով հաշվարկվող ժամկետներում ներառվում են հանգստյան եւ oրենքով նախատեuված ոչ աշխատանքային oրերը:»:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 52-րդ հոդվածում՝
1) 5-րդ մասը «աշխատանքային օրն է» բառերից հետո լրացնել «, բացառությամբ օրացուցային օրերով հաշվարկվող ժամկետների» բառերով.
2) 6-րդ մասը «թողնված» բառից հետո լրացնել «, բացառությամբ օրացուցային օրերով հաշվարկվող ժամկետների» բառերով.
3) 6-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով. «Օրացուցային օրերով հաշվարկվող ժամկետների դեպքում հայցադիմումը պետք է ներկայացվի դատարան մինչեւ ժամկետի ավարտի օրվա ժամը 24.00-ն:»:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 206-րդ հոդվածի 1-ին մասից հանել «Հանրապետության Նախագահի,» բառերը:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 209-րդ հոդվածում`
«2. Վարչական դատարանը պարտավոր է սույն օրենսգրքով նախատեսված պահանջների պահպանմամբ ներկայացված հայցադիմումը 24 ժամվա ընթացքում ընդունել վարույթ, եթե առկա չեն սույն օրենսգրքի 79-րդ եւ 80-րդ հոդվածներով սահմանված հիմքերը:».
2) 9-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«9. Եթե սույն օրենսգրքով գործի քննության եւ լուծման համար այլ ժամկետ սահմանված չէ, ապա ընտրությունների եւ հանրաքվեների ժամանակ (ընտրությունների, հանրաքվեների նշանակման օրվանից մինչեւ ընտրությունների, հանրաքվեների արդյունքների ամփոփման ժամանակահատվածը) դատարանը հայցադիմումը քննում եւ լուծում է 7-օրյա ժամկետում, բայց ոչ ուշ, քան մինչեւ ընտրությունների արդյունքների ամփոփման՝ օրենքով սահմանված վերջնաժամկետի նախորդ օրը, իսկ ընտրությունների միջեւ ընկած ժամանակահատվածում` 15-օրյա ժամկետում:»:
Հոդված 5. Օրենսգրքի 212-րդ հոդվածի 5-րդ մասում «Սահմանադրության 4-րդ հոդվածով» բառերը փոխարինել «Սահմանադրության 7-րդ հոդվածով» բառերով:

Статья 1. В части 3 статьи 51 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года (далее – Кодекс):
1) первое предложение после слова «днями» дополнить словами «(в том числе - календарными);
2) часть дополнить третьим предложением следующего содержания: «В сроки, исчисляемые календарными днями, включаются дни отдыха и предусмотренные законом нерабочие дни».».
Статья 2. В статье 52 Кодекса:
1) часть 5 после слов «рабочий день» дополнить словами «, за исключением сроков, исчисляемых календарными днями»;
2) часть 6 после слова «пропущенным» дополнить словами «, за исключением сроков, исчисляемых календарными днями»;
3) часть 6 дополнить новым предложением следующего содержания: «В случае сроков, исчисляемых календарными днями, исковое заявление быть подано в суд до 24.00 часов дня окончания срока.
Статья 3. В части 1 статьи 296 Кодекса исключить слова «Президента Республики,».
Статья 4. В статье 209 Кодекса:
«2. Административный суд обязан в течение 24 часов принять к производству исковое заявление, поданное с соблюдением предусмотренных настоящим Кодексом требований, если отсутствуют основания, установленные статьями 79 и 80 настоящего Кодекса.»;
2) часть 9 изложить в следующей редакции:
«9. Если для рассмотрения и разрешения дела настоящим Кодексом не установлен другой срок, то суд во время выборов и референдумов (со дня назначения выборов, референдумов до периода подведения итогов выборов, референдумов) рассматривает и разрешает исковое заявление в 7-дневный срок, но не позднее чем до дня, предшествующего дню установленного законом окончательного срока подведения итогов выборов, а в период между выборами – в 15-дневный срок.».
Статья 5. В части 5 статьи 212 Кодекса слова «статьей 4 Конституции» заменить словами « статьей 7 Конституции».