«ՀԱՆՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-172-Ն օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 4-րդ հոդվածի 1-ին, 1.1-ին եւ 7-րդ մասերում «Երեւանի գլխավոր ճարտարապետի» բառերը փոխարինել «Երեւանի, Գյումրու եւ Վանաձորի գլխավոր ճարտարապետների», իսկ «Երեւանի գլխավոր ճարտարապետի օգնականի» բառերը՝ «Երեւանի, Գյումրու եւ Վանաձորի գլխավոր ճարտարապետների օգնականների» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 4-րդ հոդվածի 7-րդ մասում «վարչական ներկայացուցչի» բառերը փոխարինել «վարչական ղեկավարի» բառերով:

Статья 1. В частях 1 и 1.1 статьи 4  Закона Республики Армения “О публичной службе” от 26 мая 2011 года, ЗР – 172 – Н (далее – Закон) слова “главного архитектора Еревана” заменить словами “главных архитекторов Еревана, Гюмри и Ванадзора”, в части  7 слова “должность главного архитектора Еревана” заменить словами “должности главных архитекторов Еревана, Гюмри и Ванадзора”, а слова “помощника главного архитектора Еревана” – словами “помощников главных архитекторов Еревана, Гюмри и Ванадзора”.
Статья 2. В части 7 статьи 4 Закона слова “административного представителя” заменить словами “административного руководителя”.