Հոդված 1. «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2011 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-172-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 4-րդ հոդվածի 7-րդ մասը «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի, նրա առաջին տեղակալի եւ տեղակալներից մեկի,» բառերից հետո լրացնել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի, նրա առաջին տեղակալի եւ տեղակալների,» բառերով, իսկ «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի օգնականների եւ խորհրդականների,» բառերից առաջ՝ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի,» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասում՝
1) 15-րդ կետը «Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարը եւ նրա տեղակալները,» բառերից հետո լրացնել «ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարը եւ նրա տեղակալները,» բառերով.
2) 18-րդ կետը «վարչապետի վերահսկողական ծառայության ղեկավարի» բառերից առաջ լրացնել «ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի,» բառերով, «Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալների համար` Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարը,» բառերից հետո՝ «ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալների համար` ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարը,» բառերով:

Статья 1. Часть 7 статьи 4 Закона Республики Армения “О публичной службе” от 26 мая 2011 года, ЗР – 172 – Н (далее – Закон) после слов “руководителя, первого заместителя и  одного из заместителей руководителя Аппарата Национального Собрания  Республики Армения;” дополнить словами “руководителя, первого заместителя и  заместителей руководителя Аппарата Правительства  Республики Армения;”, а после слов “ должности помощников и советников руководителя Аппарата Президента Республики Армения,” – словами “руководителя Аппарата Правительства Республики Армения,”.
Статья 2. В части 1 статьи 5 Закона:
1) пункт 15 после слов “руководитель Аппарата Национального Собрания и его заместители;” дополнить словами “руководитель Аппарата Правительства РА и его заместители;”;
2) пункт 18 до слов “руководителя Контрольной службы Премьер-министра,” дополнить словами “руководителя Аппарата Правительства РА,”, после слов “для заместителей руководителя Аппарата Национального Собрания – руководитель Аппарата Национального Собрания;” – словами “для заместителей руководителя Аппарата Правительства РА – руководитель Аппарата Правительства РА;”.