«ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԳԱՂՏՆԻՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Բանկային գաղտնիքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1996 թվականի հոկտեմբերի 7-ի ՀՕ-80 օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 13.4-րդ հոդվածով.
«Հոդված 13.4. Բանկային գաղտնիքի տրամադրումը Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին
«1. «Վարկային տեղեկատվության շրջանառության եւ վարկային բյուրոների գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված նպատակով եւ կարգով Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված հայտարարատու պաշտոնատար անձանց եւ նրանց ընտանիքի կազմի մեջ մտնող անձանց վերաբերյալ նրանց համաձայնությամբ վարկային տեղեկատվության տրամադրումը բանկային գաղտնիքի հրապարակում չի համարվում:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О БАНКОВСКОЙ ТАЙНЕ"
Статья 1. Закон Республики Армения "О банковской тайне" от 7 октября 1996 года ЗР-80 дополнить статьей 13.4 следующего содержания:
« Статья 13.4. Предоставление банковской тайны Комиссии по этике
высокопоставленных должностных лиц
«1. Предоставление Комиссии по этике высших должностных лиц кредитной информации в отношении и с согласия должностных лиц -декларантов и членов их семей,предусмотренных Законом Республики Армения "О публичной службе", в порядке и целях, установленныхЗаконом Республики Армения "Об обращении кредитной информации и деятельности кредитных бюро", разглашением банковской тайны не считается».