Սոցիալական աջակցության մասին
Հոդված 1. «Սոցիալական աջակցության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ի ՀՕ-231-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 2-րդ հոդվածի 1-ին մասի 7-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել:
Հոդված 2. Օրենքի 12-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«3) ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց` որպես «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության եւ ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված ապաստարան՝ մինչեւ 12 ամիս ժամկետով:»:
Հոդված 3. Սույն օրենքի 1-ին հոդվածն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից մեկ ամիս հետո, իսկ 2-րդ հոդվածը՝ պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից մեկ տարի հետո:

Социальное содействие
Статья 1. Пункт 7 части 1 статьи 2 Закона Республики Армения "О социальном содействии" от 17 декабря 2014 года ЗР-231-Н (далее – Закон) признать утратившим силу.
Статья 2. Пункт 3 части 2  статьи 12 Закона изложить в следующей редакции:
"3) лицам, подвергшимся насилию в семье, – на срок до 12 месяцев в качестве убежища, предусмотренного Законом Республики Армения "О предупреждении насилия в семье, защите лиц, подвергшихся насилию в семье, и восстановлении мира в семье.".
Статья 3. Статья 1 настоящего Закона вступает в силу через месяц после дня, следующего за его официальным опубликованием,  а статья 2 – через год  после дня, следующего за его официальным опубликованием.