ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ԴԱՏԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի վարչական դատավարության օրենսգրքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 50-րդ հոդվածում՝
1) 1-ին մասի «73-րդ եւ 74-րդ» բառերը փոխարինել «76-րդ եւ 77-րդ» բառերով.
2) 4-րդ եւ 6-րդ մասերի «սահմանադրական» բառը փոխարինել «Սահմանադրական» բառով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 95-րդ հոդվածում՝
1) 2-րդ մասի 1-ին կետի «սահմանադրական» բառը փոխարինել «Սահմանադրական» բառով, «սահմանադրական դատարանի նախագահին» բառերը՝ «Սահմանադրական դատարանին» բառերով, «սահմանադրական դատարանի նախագահը» բառերը՝ «Սահմանադրական դատարանը» բառերով.
2) 2-րդ մասի 2-4-րդ կետերի «սահմանադրական» բառը փոխարինել «Սահմանադրական» բառով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 184-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետում «սահմանադրական» բառը փոխարինել «Սահմանադրական» բառով,«32-րդ հոդվածի 3-րդ կամ 5-րդ կետերի» բառերը՝ «29-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կամ 4-րդ կետի» բառերով:
Հոդված 4. Uույն oրենքն ուժի մեջ է մտնում «Սահմանադրական դատարանի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահից:

О ВНЕСЕНИИИ ИЗМЕНЕНИЙ В КОДЕКС АДМИНИСТРАТИВНОГО СУДОПРОИЗВОДСТВА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ
Статья 1. В статье 50 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года (далее - Кодекс):
1) в части 1 цифры «73 и 74» заменить цифрами «76 и 77»;
2) пункт не влечет изменений в переводе на русский язык.
Статья 2. В статье 95 Кодекса:
1) в пункте 1 части 2 слова «Председателю Конституционного Суда» заменить словами «в Конституционный Суд», а слова «Председатель Конституционного Суда» - словами «Конституционный Суд»;
Статья 3. В пункте 2 части 1 статья 184 Кодекса слова и цифры «пунктов 3 или 5 статьи 32» заменить словами «пунктов 3 или 4 части 1 статьи 29».
Статья 4. Настоящий Закон вступает в силу с момента вступления в силу Конституционного закона Республики Армения «О Конституционном Суде».