«ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 16.01.2018
Հոդված 1. «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության 1999 թվականի ապրիլի 14-ի ՀՕ-295-Ն օրենքի 11-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7-րդ մասով.
«7. Քաղաքացիությունը դադարեցրած կամ հատուկ կացության կարգավիճակի ժամկետը լրացած կամ այդ կարգավիճակից զրկված անձանց վերաբերյալ տեղեկատվության հիման վրա անշարժ գույքի պետական ռեգիստրը պարզում է այդ անձանց սեփականության իրավունքով պատկանող հողի առկայությունը եւ այդ մասին ոչ ուշ, քան մեկշաբաթյա ժամկետում տեղեկացնում է համապատասխան համայնքի ղեկավարին, իսկ Երեւանում՝ Երեւանի քաղաքապետին:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ПРАВ НА ИМУЩЕСТВО”
Статья 1. Статью 11 Закона Республики Армения “О государственнойрегистрацииправна имущество”от 14 апреля 1999 года ЗР-295-Н дополнить частью 7 следующего содержания:
“7. На основании информации о лицах с прекращенным гражданством или истекшим сроком особого статуса проживания либо лишенных этого статуса Государственный регистр недвижимого имущества устанавливает наличие земли, принадлежащей этим лицам на праве собственности, и не позднее чем в недельный срок уведомляет об этом главу соответствующего муниципалитета, а в Ереване - мэра Еревана.”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования.Президент Республики Армения С. САРГСЯН