«ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2017 թվականի նոյեմբերի 15-ի ՀՕ-196-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 7-րդ կետը «սահմանապահ զորքեր» բառերից հետո լրացնել «, պետական պահպանության ծառայություն» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 7-րդ հոդվածի 1-ին մասի 9-րդ կետի «բ» ենթակետից հանել «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության եւ» բառերը:
Հոդված 3. Օրենքի 17-րդ հոդվածի 1-ին մասում «նախարարության կառավարման ոլորտում գործող պետական» բառերը փոխարինել «նախարարությանը ենթակա» բառերով:
Հոդված 4. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում նորընտիր Հանրապետության նախագահի կողմից իր պաշտոնի ստանձնման օրը:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ОБОРОНЕ”
Статья 1. Пункт 7 части 1 статьи 3 Закона Республики Армения “Об обороне” от 15 ноября 2017 года, ЗР-196-Р (далее - Закон) после слов “пограничные войска” дополнить словами “, служба государственной охраны”.
Статья 2. В подпункте “б” пункта 9 части 1 статьи 7 Закона исключить слова “Министерства обороны Республики Армения и”.
Статья 3. В части 1 статьи 17 Закона слова “ государственный орган, действующий в сфере управления Министерства обороны Республики Армения” заменть словами “орган, подчиненный Министерству обороны Республики Армения”.
Статья 4. Настоящий Закон вступает в силу в день вступления в свою должность новоизбранного Президента Республики.