«ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 19-րդ հոդվածի «15. Տրանսպորտի բնագավառ» բաժնի 15.7-րդ ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«15.7. Չմասնատվող բեռ փոխադրող թույլատրելի առավելագույն զանգվածը գերազանցող եւ (կամ) մեկ սռնու վրա ընկնող բեռնվածքը գերազանցող ծանրաքաշ եւ (կամ) մեծ եզրաչափերը գերազանցող տրանսպորտային միջոցին օրենքով սահմանված դեպքերում Հայաստանի Հանրապետության ընդհանուր օգտագործման ավտոմոբիլային ճանապարհներով փոխադրման իրականացման մեկանգամյա երթուղու թույլտվություն տալու համար բազային տուրքի տասնապատիկի չափով»:

Статья 1. Подпункт 15.7 раздела “15. Область транспорта” статьи 19 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 изложить в следующей редакции:
За выдачу в установленных законом случаях разрешения на разовый проезд по автомобильным дорогам общего пользования Республики Армения транспортного средства, перемещающего неделимый груз с превышением предельно допустимого объема, и ( или ) тяжеловесного транспортного средства, перемещающего груз с превышением нагрузки на одну ось, и (или) крупногабаритного с превышением размеров транспортного средства – в десятикратном размере базовой пошлины.”.