Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին
Հոդված 1. «Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» 2018 թվականի մարտի 23-ի ՀՕ-260-Ն օրենքի 9-րդ հոդվածի 8-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«8. Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության աշխատակազմի (այսուհետ՝ Ծառայություն) քաղաքացիական ծառայողները շարունակում են պաշտոնավարել մինչեւ Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի անվանացանկի եւ քաղաքացիական ծառայության պաշտոնների անձնագրերի հաստատումը: Անվանացանկի եւ քաղաքացիական ծառայության պաշտոնների անձնագրերի հաստատումից հետո Ծառայության քաղաքացիական ծառայողներն օրենքով սահմանված կարգով վերանշանակվում են առանց մրցույթի եւ ժամկետային աշխատանքային պայմանագրեր կնքելու, բացառությամբ աջակցող մասնագիտական կառուցվածքային ստորաբաժանումների քաղաքացիական ծառայողների: Աջակցող մասնագիտական կառուցվածքային ստորաբաժանումների քաղաքացիական ծառայողները կարող են օրենքով սահմանված կարգով վերանշանակվել հիմնական մասնագիտական կառուցվածքային ստորաբաժանումներում` հավասարազոր կամ ավելի ցածր պաշտոններում: Պաշտոններում չնշանակված քաղաքացիական ծառայողները սահմանված կարգով գրանցվում են կադրերի ռեզերվում:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ ОРГАНАХ СИСТЕМЫ ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ”
Статья 1. Часть 8 статьи 9 Закона Республики Армения “Об органах системы государственного управления” от 23 марта 2018 года ЗР – 260 – Н изложить в следующей редакции:
“8. Гражданские служащие Аппарата Государственной службы продовольственной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Армения (далее – Служба) продолжают пребывать в должности до утверждения номенклатуры и паспортов должностей гражданской службы Инспекционного органа продовольственной безопасности. После утверждения номенклатуры и паспортов должностей гражданской службы гражданские служащие Службы в установленном законом порядке переназначаются без конкурса и заключения срочных трудовых договоров, за исключением гражданских служащих, вспомогательных специализированных структурных подразделений. Гражданские служащие вспомогательных специализированных структурных подразделений могут в установленном законом порядке переназначаться в основные специализированные структурные подразделения на равноценные или более низкие должности. Не назначенные на должности гражданские служащие регистрируются в резерве кадров в установленном порядке.”.