Ընդունվել է 03.06.2019
«Պետական տուրքի մասին» 1997 թվականի դեկտեմբերի 27-ի ՀՕ-186 օրենքի 20.1-ին հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 15-րդ ենթակետով.
«15) «Արտաքին տնտեսական գործունեության ապրանքային անվանացանկ» (ԱՏԳ ԱԱ) դասակարգչի 2523 ծածկագրին դասվող ցեմենտի (բացառությամբ 2523210000, 2523100000 ծածկագրերի) «Բացթողնում՝ ներքին սպառման համար», «Վերամշակում՝ մաքսային տարածքում» եւ «Վերամշակում՝ ներքին սպառման համար» մաքսային ընթացակարգերով ներմուծման յուրաքանչյուր տոննայի համար (մինչեւ մեկ տոննայի համար տուրքը հաշվարկվում է յուրաքանչյուր կիլոգրամի համար 14 դրամ) | բազային տուրքի 14-ապատիկի չափով»: |
Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը եւ գործում է մինչեւ 2020 թվականի ապրիլի 1-ը:

Статья 1. Часть 1 статьи 20.1 Закона Республики Армения “О государственной пошлине” от 27 декабря 1997 года ЗР – 186 дополнить подпунктом 15 следующего содержания:
“за каждую тонну цемента, классифицируемого под кодом 2523 (за исключением кодов 2523210000, 2523100000) классификатора Товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности (ТНВЭД), ввозимого по таможенным процедурам “Выпуск для внутреннего потребления”, “Переработка на таможенной территории” и “Переработка для внутреннего потребления” (пошлина за менее чем одну тонну исчисляется по 14 драмов за каждый килограмм)
в 14-кратном размеребазовой пошлины”.
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день после его официального опубликования и действует до 1-го апреля 2020 года.