«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» 2017 թվականի դեկտեմբերի 6-ի ՀՕ-236 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 2-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 2. Մինչեւ սույն օրենքի ուժի մեջ մտնելը «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի աղյուսակի 17-րդ կետի 1-ին ենթակետին համապատասխան տրված լիցենզիաները գործում են մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը: Նախկինում տրված լիցենզիաների գործողությունը դադարում է սույն հոդվածով սահմանված ժամկետի ավարտին հաջորդող օրվանից:»:
1) «վեց» բառը փոխարինել «տասներկու» բառով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով. «Սույն օրենքի 2-րդ հոդվածում նշված լիցենզիաների համար մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը պետական տուրքի գծով լրացուցիչ պարտավորություն չի առաջանում:»:
Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: Սույն օրենքով նախատեսված ժամկետային սահմանափակման հետ կապված ծանուցումներն ապահովում է քաղաքաշինության բնագավառի լիցենզավորող մարմինը սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու օրվանից հետո՝ երկամսյա ժամկետում:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН “О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ”
Статья 1. Статью 2 Закона “О внесении изменения в Закон Республики Армения “О лицензировании ” от 6 декабря 2017 года ЗР-236 – Н” (далее – Закон) изложить в следующей редакции:
“ Статья 2. Лицензии, выданные до вступления в силу настоящего Закона в соответствии с подпунктом 1 пункта 17 таблицы части 2 статьи 43 Закона Республики Армения “О лицензировании”,действуют до 31 декабря 2019 года. Действие выданных ранее лицензий прекращается со дня, следующего за истечением установленного настоящей статьейсрока.”.
1) слово “шесть” заменить словом “двенадцать”;
2) статью дополнить новым предложением следующего содержания: “Дополнительные обязательства в части государственной пошлины для лицензий, указанных в статье 2 настоящего Закона, не возникают до 31-годекабря 2019 года.”.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу на следующий день после его официального опубликования. Связанные с предусмотренным настоящим Законом временным ограничением уведомления обеспечиваются лицензирующим органом в области градостороительства в двухмесячный срок со дня вступления в силу настоящего Закона.