«ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾՔԻ ԵՎ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» 2018 թվականի մարտի 23-ի ՀՕ-253-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) հավելվածի 4-րդ կետից հանել «հիդրոօդերեւութաբանական երեւույթների ռեժիմային ու հատուկ դիտարկումների, ուսումնասիրությունների եւ կանխատեսումների իրականացման ապահովման, մթնոլորտային երեւույթների վրա ակտիվ ներգործության աշխատանքների համակարգման,» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի հավելվածի 6-րդ կետը «համաձայնեցումների տրամադրման,» բառերից հետո լրացնել «հիդրոօդերեւութաբանական երեւույթների ռեժիմային ու հատուկ դիտարկումների, ուսումնասիրությունների եւ կանխատեսումների իրականացման ապահովման, մթնոլորտային երեւույթների վրա ակտիվ ներգործության աշխատանքների համակարգման,» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О СТРУКТУРЕ И ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ПРАВИТЕЛЬСТВА”
Статья 1. В пункте 4 Приложения к Закону Республики Армения “О структуре и деятельности Правительства” от 23 марта 2018 года ЗР – 253 – Н (далее – Закон) исключить слова “обеспечения осуществления режимного и оперативного мониторинга, изучений и прогнозов гидрометеорологических явлений, координации работ по активному воздействию на атмосферные явления,”.
Статья 2. Пункт 6 Приложения к Закону после слов “предоставления лицензий, разрешений и согласия в области охраны природы,” дополнить словами “обеспечения осуществления режимного и оперативного мониторинга, изучений и прогнозов гидрометеорологических явлений, координации работ по активному воздействию на атмосферные явления,”.