«ԱՎԻԱՑԻԱՅԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Ավիացիայի մասին» 2007 թվականի փետրվարի 22-ի ՀՕ-81-Ն օրենքի 7-րդ հոդվածի 6-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«6. Կոմիտեի կողմից իրականացվող ծրագրերի ու ծախսերի ֆինանսավորումն իրականացվում է պետական բյուջեի եւ օրենսդրությամբ չարգելված այլ միջոցների հաշվին:»:
Հոդված 2. Սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելու պահին կոմիտեի արտաբյուջետային հաշվին առկա արտաբյուջետային միջոցները մուտքագրվում են պետական բյուջե` որպես ազատ մնացորդ:
Հոդված 3. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը: Մինչեւ սույն օրենքն ուժի մեջ մտնելն օրենքով սահմանված կարգով բացված արտաբյուջետային միջոցների հաշվին իրականացվող եւ Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված արտաբյուջետային ծրագրերը, միջոցառումները, դրանց հետ կապված եկամուտները եւ ծախսերը համարել Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի համապատասխան ծրագրեր, միջոցառումներ, եկամուտներ եւ ծախսեր:
Ընդ որում, սույն հոդվածով նախատեսված միջոցների հաշվին ծախսերը ֆինանսավորվում են բացառապես համապատասխան մուտքերի սահմաններում եւ դրանց հաշվին:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ОБ АВИАЦИИ”
Статья 1. Часть 6 статьи 7 Закона Республики Армения “Об авиации”, от 22 февраля 2007 года ЗР-81-Н изложить в следующей редакции:
“6. Финансирование программ и расходов, осуществляемых Комитетом, производится за счет государственного бюджета и других средств, не запрещенных законодательством.”.
Статья 2. Внебюджетные средства, имеющиеся на внебюджетном счете Комитета на момент вступления в силу настоящего Закона, зачисляются в государственный бюджет как свободный остаток.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования. До вступления в силу настоящего Закона осуществляемые за счет открытых в установленном порядке внебюджетных средств и предусмотренные государственным бюджетом Республики Армения на 2019 год внебюджетные программы, мероприятия, связанные с ними доходы и расходы считать соответствующими программами, мероприятиями, доходами и расходами государственного бюджета Республики Армения за 2019 год. При этом расходы за счет предусмотренных настоящей статьей средств финансируются исключительно в пределах соответствующих поступлений и за их счет.