«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» 2001 թվականի մայիսի 30-ի ՀՕ-193 օրենքի (այսուհետ` Օրենք) 35-րդ հոդվածի 1-ին մասը «համաձայն» բառից հետո լրացնել «, բացառությամբ օրենքով նախատեսված դեպքերի» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 43-րդ հոդվածում`
1) 2-րդ մասի աղյուսակի «3. Առողջապահության բնագավառ» բաժնի 3-րդ կետի 2-րդ սյունակից հանել «Կազմակերպությունների կամ անհատ ձեռնարկատերերի կողմից» բառերը.
2) 11-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր նախադասությունով. «Սույն հոդվածի աղյուսակի «3. Առողջապահության բնագավառ» բաժնի 3-րդ կետով նախատեսված բժշկական օգնության եւ սպասարկման այն տեսակները, որոնք բժշկական օգնության եւ սպասարկման բնույթին եւ առանձնահատկություններին համապատասխան կարող են իրականացվել նաեւ լիցենզիայում նշված գործունեության իրականացման վայրից դուրս, սահմանում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը:»:
Հոդված 3. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվան հաջորդող տասներորդ օրը, բացառությամբ սույն օրենքի 2-րդ հոդվածի 2-րդ կետի, որն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակման օրվանից վեց ամիս հետո:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН “О ЛИЦЕНЗИРОВАНИИ”
Статья 1. Часть 1 статьи 35 Закона “О лицензировании” от 30 мая 2001 года ЗР-193 – Н (далее -Закон)после слов “лицензирующего органа” дополнить словами “, за исключением предусмотренных законом случаев”.
Статья 2. В статье 43 Закона:
1) в графе 2 пункта 3 раздела “3. Область здравоохранения” таблицы части 2 исключить слова “ организациями или индивидуальными предпринимателями”;
2) часть 11 дополнить новым предложением следующего содержания: “Виды медицинской помощи и обслуживания, предусмотренные пунктом 3 раздела “3. Область здравоохранения” таблицы настоящей статьи, которые в соответствии с характероми особенностями медицинской помощи и обслуживания могут осуществляться также за пределами указанного в лицензии места осуществления деятельности, устанавливаются Правительством Республики Армения.”.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу на десятый день, следующий за днем его официального опубликования, за исключением пункта 2статьи 2 настоящего Закона, который вступает в силу через шестьмесяцев после его официального опубликования.