««ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» 2020 ԹՎԱԿԱՆԻ ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 9-Ի ՀՕ-495-Ն ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» 2020 թվականի դեկտեմբերի 9-ի ՀՕ-495-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 14-րդ հոդվածով լրացված 37.1-ին հոդվածի 1-ին մասից հանել «2022 թվականի հունվարի 1-ից հետո տրամադրված» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի 21-րդ հոդվածի 5-րդ մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«5. Սույն օրենքի 14-րդ հոդվածով սահմանված կարգավորումները գործելու են քաղաքաշինական թույլտվությունների առցանց տրամադրման կարգը սահմանելու մասին Կառավարության որոշումն ուժի մեջ մտնելու պահից, բայց ոչ ուշ, քան 2024 թվականի դեկտեմբերի 30-ը:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН ОТ 9 ДЕКАБРЯ 2020 ГОДА ЗР-495-Н “О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН “О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ПРАВ НА ИМУЩЕСТВО””
В части 1 статьи 37.1, дополненной статьей 14 Закона “О внесении изменений и дополнений в Закон “О государственной регистрации прав на имущество”” от 9 декабря 2020 года ЗР-495-Н (далее – Закон), исключить слова “выданные после 1 января 2022 года,”.
Статья 2. Часть 5 статьи 21 Закона изложить в следующей редакции:
“5. Регулирования, установленные статьей 14 настоящего Закона, будут действовать с момента вступления в силу постановления Правительства об установлении порядка выдачи градостроительных разрешений в режиме онлайн, но не позднее 30 декабря 2024 года.”.