Հոդված 1. «Մաքսային կարգավորման մասին» 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ի ՀՕ-241-Ն օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 31-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետում «հանված կամ մարված չէ» բառերը փոխարինել «մարված կամ վերացված չէ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 54-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 4-րդ կետում «քրեական գործ հարուցվելու» բառերը փոխարինել «քրեական հետապնդում հարուցվելու» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 136-րդ հոդվածի 12-րդ մասի 3-րդ կետում «գործի» բառը հանել:
Հոդված 4. Օրենքի 143-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետում «քրեական գործով» բառերը փոխարինել «քրեական վարույթով» բառերով:
Հոդված 5. Օրենքի 253-րդ հոդվածում «հանցագործությունների գործերով» բառերը փոխարինել «հանցագործությունների վերաբերյալ վարույթներով» բառերով:
Հոդված 6. Օրենքի 254-րդ հոդվածում «քրեական գործ է հարուցում» բառերը փոխարինել «քրեական վարույթ է նախաձեռնում», իսկ «քննչական գործողություններ» բառերը՝ «վարութային գործողություններ» բառերով:
Հոդված 7. Օրենքի 256-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «քրեական գործ» բառերը փոխարինել «քրեական հետապնդում» բառերով:
Հոդված 8. Օրենքի 257-րդ հոդվածի 1-ին մասում «հանցագործությունների գործերով» բառերը փոխարինել «հանցագործությունների վերաբերյալ վարույթներով» բառերով:

Статья 1. В пункте 5 части 1 статьи 31 Закона Республики Армения “О таможенном регулировании” от 17 декабря 2014 года ЗР-241-Н (далее – Закон) слова “ не снята или не погашена ” заменить словами “не погашена или не аннулирована”.
Статья 2. В пункте 4 части 3 статьи 54 Закона слова “уголовного дела” заменить словами “уголовного преследования”.
Статья 3. В пункте 3 части 12 статьи 136 Закона слова “производства по
уголовному делу” заменить словами “уголовного производства”.
Статья 4. В пункте 1 части 1 статьи 143 Закона слова “по уголовному делу” заменить словами “по уголовному производству”.
Статья 5. В статье 253 Закона слова “по делам о преступлениях” заменить словами “по производствам о преступлениях”.
Статья 6. В статье 254 Закона слова “возбуждает уголовное дело” заменить словами “инициирует уголовное производство”, а слова “проводит неотложные следственные действия” – словами “осуществляет производство неотложных действий”.
Статья 7. В части 2 статьи 256 Закона слова “уголовное дело” заменить словами “уголовное преследование”.
Статья 8. В части 1 статьи 257 Закона слова “по делам о преступлениях” заменить словами “по производствам о преступлениях”.