Հոդված 1. «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների եւ անհատ ձեռնարկատերերի պետական հաշվառման մասին» 2001 թվականի ապրիլի 3-ի ՀՕ-169 օրենքի (այսուհետ՝ Օրենք) 28-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետում «սահմանված կարգով հանված կամ մարված չէ» բառերը փոխարինել «մարված կամ վերացված չէ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետում «սահմանված կարգով հանված կամ մարված չլինելը» բառերը փոխարինել «մարված կամ վերացված չլինելը» բառերով:
Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում 2021 թվականի մայիսի 5-ի Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգիրքն ուժի մեջ մտնելու օրը:

Статья 1. В пункте 3 части 1 статьи 28 Закона “О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете выделенных подразделений, учреждений юридических лиц и индивидуальных предпринимателей” от 3 апреля 2001 года ЗР – 169 – Н (далее – Закон) слова “ не снята или не погашена в установленном порядке” заменить словами “ не погашена или не аннулирована ”.
Статья 2. В пункте 4 части 1 статьи 36 Закона слова “неснятие или непогашение в установленном порядке” заменить словами “непогашение или неаннулирование”.