«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՍԳԻՐՔ» ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» 2016 թվականի մայիսի 25-ի ՀՕ-54-Ն սահմանադրական օրենքի (այսուհետ՝ Օրենսգիրք) 41-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «149-154.9-րդ հոդվածներով նախատեսված» բառերը փոխարինել «210-224-րդ հոդվածներով նախատեսված» բառերով, իսկ «հանված կամ մարված» բառերը՝ «մարված կամ վերացված» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 45-րդ հոդվածի 6-րդ մասի 5-րդ կետում «149-154.9-րդ հոդվածներով նախատեսված» բառերը փոխարինել «210-224-րդ հոդվածներով նախատեսված» բառերով, «մարված կամ հանված» բառերը՝ «մարված կամ վերացված» բառերով, իսկ «կալանք» բառը՝ «կարճաժամկետ ազատազրկում» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В КОНСТИТУЦИОННЫЙ ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “ИЗБИРАТЕЛЬНЫЙ КОДЕКС РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ”
Статья 1. В части 2 статьи 41 Конституционного закона Республики Армения “Избирательный кодекс Республики Армения” ЗР-54-Н от 25 мая 2016 года (далее - Закон) слова “предусмотренные статьями 149-154.9” заменить словами “предусмотренные статьями 210-224”, а слова “снятия или погашения” заменить словами “погашения или снятия”.
Статья 2. В пункте 5 части 6 статьи 45 Кодекса слова “предусмотренные статьями 149-154.9” заменить словами “предусмотренные статьями 210-224”, а слова “снятия или погашения” заменить словами “погашения или снятия”.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу в день вступления в силу Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения - 30 июня 2021 года, и Уголовного кодекса Республики Армения – 5 мая 2021 года.