Հոդված 1. 2021 թվականի մայիսի 5-ի Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 502-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 2-րդ մասով.
«2. Ազդարարի տվյալի ապօրինի հրապարակումը հաղորդում ստացած զանգվածային լրատվության միջոցի ներկայացուցչի կողմից`
պատժվում է տուգանքով` առավելագույնը տասնապատիկի չափով, կամ հանրային աշխատանքներով` առավելագույնը հարյուր ժամ տեւողությամբ, կամ ազատության սահմանափակմամբ` առավելագույնը մեկ տարի ժամկետով, կամ կարճաժամկետ ազատազրկմամբ` առավելագույնը մեկ ամիս ժամկետով, կամ ազատազրկմամբ` առավելագույնը մեկ տարի ժամկետով:»:

Статья 1. Статью 502 Уголовного кодекса Республики Армения от 5 мая 2021 года дополнить словами частью 2 следующего содержания:
“2. Незаконное разглашение данных информирующего лица представителем средства массовой информации, получившего сообщение, -
наказывается штрафом максимально в десятикратном размере, или общественными работами максимально продолжительностью сто часов, или ограничением свободы максимально на срок один год, или краткосрочным лишением свободы максимально на срок один месяц, или лишением свободы максимально на срок один год.”