«ՓՈՂԵՐԻ ԼՎԱՑՄԱՆ ԵՎ ԱՀԱԲԵԿՉՈՒԹՅԱՆ ՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՆ ԴԵՄ ՊԱՅՔԱՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 25.10.2023
«Փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» 2008 թվականի մայիսի 26-ի ՀՕ-80-Ն օրենքի 6-րդ հոդվածում՝
1) 3-րդ մասի 2-րդ կետից հանել «Սույն կետով սահմանված գործարքները կանխիկով իրականացվելու դեպքում հաշվետվություն տրամադրվում է, եթե դրանց գումարը հավասար է կամ գերազանցում է 5 միլիոն դրամը:» նախադասությունը.
2) 4-րդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 1.1-ին կետով.
«1.1) նոտարների եւ անշարժ գույքի պետական միասնական կադաստր վարող լիազոր մարմնի նկատմամբ՝ նաեւ նվիրատվության գործարքների մասով՝ անկախ սույն հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված չափերից.»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН "О БОРЬБЕ С ОТМЫВАНИЕМ ДЕНЕГ И ФИНАНСИРОВАНИЕМ ТЕРРОРИЗМА"
Статья 1. В статье 6 Закона "О борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма" от 26 мая 2008 года ЗР – 80 – Н:
1) в пункте 2 части 3 исключить предложение " В случае совершения установленных настоящим пунктом сделок по наличному расчету отчет предоставляется при превышении ими суммы в 5 млн. драмов.";
2) часть 4 дополнить подпунктом 1.1 следующего содержания:
"1.1) на нотариусови уполномоченный орган, ведущий Единый государственный кадастр,также в части сделок по дарению- независимо от размера, предусмотренного пунктом 2 части 3 настоящей статьи;".