Ընդունվել է 28.02.2024
Հոդված 1. 2013 թվականի դեկտեմբերի 5-ի Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքի 83-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 8-րդ կետով.
«8) այն դեպքերի, երբ վիճարկվում է չվճարված հարկային պարտավորությունները գանձելու եւ (կամ) չվճարված պարտավորության չափով հարկ վճարողի բանկային հաշիվներում առկա դրամական միջոցների, ինչպես նաեւ օրենքով սահմանված կարգով գույքային իրավունքների գրանցում կամ հաշվառում նախատեսող շարժական կամ անշարժ գույքի վրա արգելանք դնելու վերաբերյալ որոշումը:»:

Статья 1. Часть 1 статьи 83 Кодекса административного судопроизводства Республики Армения от 5 декабря 2013 года дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8) случаев, когда оспаривается решение о взыскании неуплаченного налогового обязательства и (или) о наложении ареста на имеющиеся на банковском счете налогоплательщика денежные средства - в размере неуплаченного обязательства, а также на движимое или недвижимое имущество, предусматривающее регистрацию или учет имущественных прав в установленном законом порядке.".