ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՀՈՂԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1 . Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքի (4 հունիսի 2001 թվականի, ՀՕ-185) 64-րդ հոդվածի 1-ին կետի 4-րդ ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«4) հողի սեփականաշնորհում իրականացրած համայնքներում բնակվող՝ զոհված եւ հաշմանդամ դարձած ազատամարտիկների, «Զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված անձանց, չորս եւ ավելի երեխա ունեցող ընտանիքներին, որոնք չեն օգտվել հողի սեփականաշնորհումից, նախկինում չեն ստացել (ձեռք բերել) տնամերձ կամ բնակելի տան շինարարության եւ դրա սպասարկման համար հողամաս:»:

Земельный кодекс Республики Армения
Подпункт 4 пункта 1 статьи 64 Земельного кодекса Республики Армения (4 июня 2001 года, ЗР-185) изложить в следующей редакции:
,,4) проживающим в осуществивших приватизацию земли муниципалитетах семьям погибших и ставших инвалидами ополченцев, семьям лиц, установленных Законом Республики Армения ,,О социальном обеспечении военнослужащих и членов их семей", семьям, имеющим четырех и более детей, которые не воспользовались приватизацией земли, ранее не получили (не приобрели) приусадебный участок или земельный участок для строительства жилого дома и его обслуживания.".