Բանկերի սնանկության մասին
«ԲԱՆԿԵՐԻ ՍՆԱՆԿՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Բանկերի սնանկության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի վերնագիրը «Բանկերի» բառից հետո լրացնել «եւ վարկային կազմակերպությունների» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 1-ին հոդվածի 1-ին կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
«1. Սույն օրենքով սահմանվում են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող բանկերի եւ վարկային կազմակերպությունների (այսուհետ՝ բանկեր) անվճարունակության եւ սնանկության հասկացություններն ու հատկանիշները, անվճարունակության եւ սնանկության կանխարգելմանն ուղղված միջոցառումների անցկացման կարգն ու պայմանները, ինչպես նաեւ բանկերի սնանկության հետեւանքով նրանց լուծարման, սույն օրենքի 42-րդ հոդվածի 5-րդ կետով սահմանված կարգով գրանցումից չհանված բանկերի լուծարման ընթացակարգը: Սույն օրենքի 42-րդ հոդվածի 5-րդ կետով սահմանված կարգով գրանցումից չհանված բանկերի լուծարային հանձնաժողովների (կառավարիչների) գործունեությունը համապատասխանեցվում է սույն օրենքի պահանջներին:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О БАНКРОТСТВЕ БАНКОВ"
Название Закона Республики Армения ,,О банкротстве банков" после слова ,,банков" дополнить словами ,,и кредитных организаций".
Статья 2. Пункт 1 статьи 1 Закона изложить в следующей редакции:
,,1. Настоящим Законом устанавливаются понятия и признаки несостоятельности и банкротства банков и кредитных организаций (далее - банки), действующих на территории Республики Армения, порядок и условия осуществления мер по предупреждению их несостоятельности и банкротства, а также процедура ликвидации банков вследствие их банкротства, процедура ликвидации банков, не снятых с регистрации в порядке, установленном пунктом 5 статьи 42 настоящего Закона. Деятельность ликвидационных комиссий (управляющих) банков, не снятых с регистрации в порядке, установленном пунктом 5 статьи 42 настоящего Закона, приводится в соответствие с требованиями настоящего Закона.".