Կրթության զարգացման 2001-2005 թվականների պետական ծրագիրը հաստատելու մասին
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ 2001-2005 ԹՎԱԿԱՆՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԾՐԱԳԻՐԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 21.10.2003
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության կրթության զարգացման 2001-2005 թվականների պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 հունիսի 2001 թվականի, ՀՕ-199) 6-րդ բաժինը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«ԲԱԺԻՆ 6.
ԾՐԱԳՐԻ ԻՐԱԿԱՆԱՑՄԱՆ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԻ ՑԱՆԿԸ ԵՎ ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑԸ
1. Հայաստանի Հանրապետության կրթության զարգացման 2001-2005 թվականների պետական ծրագրի իրականացման միջոցառումների ցանկը եւ ժամանակացույցը հաստատում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը։
2. Հայաստանի Հանրապետության կրթության զարգացման 2001-2005 թվականների պետական ծրագրում ներառված միջոցառումները նախատեսվում են տարեկան ծրագրում, որը Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի հաստատմանն է ներկայացնում յուրաքանչյուր տարվա պետական բյուջեի նախագծի կազմում։»:

Утверждение Государственной программы развития образования Республики Армения на 2001-2005 годы
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПРОГРАММЫ РАЗВИТИЯ ОБРАЗОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ НА 2001-2005 ГОДЫ"
Принят 21.10.2003
Статья 1. Раздел 6 Закона Республики Армения ,,Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Армения на 2001-2005 годы" (26 июня 2001 года, ЗР-199) изложить в следующей редакции:
Раздел 6 Закона Республики Армения ,,Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Армения на 2001-2005 годы" (26 июня 2001 года, ЗР-199) изложить в следующей редакции:
,,РАЗДЕЛ 6
ПЕРЕЧЕНЬ И ГРАФИК МЕРОПРИЯТИЙ ПО ОСУЩЕСТВЛЕНИЮ ПРОГРАММЫ
1. Перечень и график мероприятий по осуществлению Государственной программы развития образования Республики Армения на 2001-2005 годы утверждает Правительство Республики Армения.
2. Мероприятия, включенные в Государственную программу развития образования Республики Армения на 2001-2005 годы, предусматриваются в годовой программе, которую Правительство Республики Армения представляет на утверждение Национального собрания в составе проекта государственного бюджета на каждый год.".