«ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՐԱՆՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 41-րդ հոդվածի առաջին մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝ «Էլեկտրաէներգիա բաշխող ընկերություններն օրենքով սահմանված դեպքերում եւ կարգով ունեն այլոց պատկանող հողամասերի, դրանցում ամրակայված շենքերի եւ շինությունների սահմանափակ օգտագործման իրավունք (սերվիտուտ)՝ էլեկտրակայանքների, օդային գծերի եւ մալուխների, ենթակայանների եւ հենասյուների տեղակայման, շահագործման, սպասարկման, դրանց անվտանգության գոտիների եւ մուտքի իրավունքի համար։»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ПРАВ НА ИМУЩЕСТВО"
Статья 1. Часть первую статьи 41 Закона Республики Армения ,,О государственной регистрации прав на имущество" изложить в следующей редакции:
,,Распределяющие электроэнергию общества в случаях и порядке, установленных законом, имеют право ограниченного пользования чужими земельными участками, закрепленными на них зданиями и строениями (сервитут) для размещения, эксплуатации, обслуживания электроустановок, воздушных линий и кабелей, подстанций и опорных столбов, для установления их зон безопасности и права доступа к ним.".