Հողի հարկի արտոնությունների մասին
«ՀՈՂԻ ՀԱՐԿԻ ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 28.06.2002
Հոդված 1. «Հողի հարկի արտոնությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (21 ապրիլի 2001 թվական, ՀՕ – 162. այսուհետ՝ օրենք) 2-րդ հոդվածի առաջին մասը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«1. Հայաստանի Հանրապետության սահմանամերձ բնակավայրերի՝ մարտական գործողությունների հետեւանքով չօգտագործվող հողատարածքները 1994 թվականից ազատվում են հողի հարկից:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանամերձ բնակավայրերի՝ մարտական գործողությունների հետեւանքով չօգտագործվող հողատարածքների համար հողի հարկ վճարողներն ազատվում են 1994 թվականի եւ հետագա տարիների համար հաշվարկված հողի հարկը սահմանված ժամկետներում չվճարելու համար հաշվարկված տույժերից:»:
Հոդված 2. Օրենքի 2-րդ հոդվածի երրորդ մասում «1994 - 1999 թվականների» բառերը փոխարինել «1994 թվականի եւ հետագա տարիների» բառերով:

Льготы по земельному налогу
Статья 1. Часть первую статьи 2 Закона Республики Армения ,,О льготах по земельному налогу" (21 апреля 2001 года, ЗР-162, далее - Закон) изложить в следующей редакции:
,,1. Земельные площади приграничных населенных пунктов Республики Армения, неиспользуемые вследствие боевых действий, освобождаются от земельного налога с 1994 года.
Плательщики земельного налога за земельные площади приграничных населенных пунктов Республики Армения, неиспользуемые вследствие боевых действий, освобождаются от уплаты пеней, начисленных за неуплату в установленные сроки земельного налога, исчисленного за 1994 год и последующие годы.".
Статья 2. В части третьей статьи 2 Закона слова ,,за 1994-1999 годы" заменить словами ,,за 1994 год и последующие годы".