Պետական գույքի մասնավորեցման (սեփականաշնորհման) մասին
«ՊԵՏԱԿԱՆ ԳՈՒՅՔԻ ՄԱՍՆԱՎՈՐԵՑՄԱՆ (ՍԵՓԱԿԱՆԱՇՆՈՐՀՄԱՆ) ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔԻ 28 ՀՈԴՎԱԾՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԵՎ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
«Պետական գույքի մասնավորեցման (սեփականաշնորհման) մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 28 հոդվածի 1-ին կետում «սույն հոդվածի 2-րդ եւ 3-րդ» բառերը փոխարինել «սույն հոդվածի 2-րդ, 3-րդ եւ 4-րդ» բառերով:
Հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 4-րդ կետով՝
«Անշարժ գույքի, այդ թվում՝ անավարտ շինարարության օբյեկտների մասնավորեցումից ստացված միջոցներն օգտագործվում են «Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված կարգով:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЯ И ИЗМЕНЕНИЯ В СТАТЬЮ 28 ЗАКОНА РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ "О ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА"
В пункте 1 статьи 28 Закона Республики Армения "О приватизации государственного имущества" слова "2 и 3 настоящей статьи" заменить словами "2, 3 и 4 настоящей статьи".
Статью дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"Средства, полученные от приватизации недвижимого имущества, в том числе объектов незавершенного строительства, используются в порядке, установленном Законом Республики Армения "О бюджетной системе Республики Армения".