«ԼԻՑԵՆԶԱՎՈՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (27 հունիսի 2001 թվականի, ՀՕ-193) 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասում՝
1) 10-րդ բաժնի («Հեռահաղորդակցության բնագավառ») 3-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
3. տվյալների փոխանցման ծառայությունների մատուցում
Պ
2) 18-րդ բաժնի («Գործունեության այլ բնագավառներ») 7-րդ կետում՝
ա) 7.1-րդ ենթակետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ՝
7.1. թորած ալկոհոլային խմիչքների (բացառությամբ «Արտաքին տնտեսական գործունեության ապրանքային անվանացանկ» (ԱՏԳ ԱԱ) դասակարգչի 220870 ծածկագրին դասվող լիկյորների եւ 220890 ծածկագրին դասվող, մինչեւ 9% սպիրտ պարունակող այլ սպիրտային խմիչքների) եւ խմորման նյութերից էթիլային սպիրտի արտադրություն
բ) ավելացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 7.11 –րդ ենթակետ՝
7.11 . «Արտաքին տնտեսական գործունեության ապրանքային անվանացանկ» (ԱՏԳ ԱԱ) դասակարգչի 220870 ծածկագրին դասվող լիկյորների եւ 220890 ծածկագրին դասվող, մինչեւ 9% սպիրտ պարունակող այլ սպիրտային խմիչքների արտադրություն
Հոդված 2. Սույն օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ կետում նշված գործունեության տեսակների համար տրվող լիցենզիաների վրա չեն տարածվում «Լիցենզավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 48-րդ հոդվածի 3-րդ եւ 4-րդ կետերի դրույթները:

Статья 1. В Таблице части 2 статьи 43 Закона Республики Армения ,,О лицензировании"(27 июня 2001 года, ЗР-193):
1) раздел 10 (,,Область телекоммуникации") дополнить пунктом 3 следующего содержания:
3. оказание услуг по передаче данных ОУ П А  - - - - -
2) в пункте 7 раздела 18 (,,Другие области деятельности"):
а) подпункт 7.1. изложить в следующей редакции:
7.1. производство перегнанных алкогольных напитков (кроме ликеров, включенных в классификатор Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД) под кодом 220870 и иных спиртных напитков с содержанием спирта до 9%, включенных под кодом 220890) и этилового спирта из сбраживаемых продуктов ОУ П - - - - -
б) дополнить подпунктом 7.1.1. следующего содержания:
7.1.1. производство ликеров, включенных в классификатор Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД) под кодом 220870 и иных спиртных напитков с содержанием спирта до 9%, включенных под кодом 220890 ОУ П - - - - - -
Статья 2. Положения пунктов 3 и 4 статьи 48 Закона Республики Армения ,,О лицензировании" не распространяются на виды деятельности, указанные в пункте 2 статьи 1 настоящего Закона.