Ընդունվել է 01.12.2003
Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգիրքը (6 դեկտեմբերի 1985 թվականի, այսուհետ` օրենսգիրք) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 1897 -րդ եւ 1898 -րդ հոդվածներով.
1) «Հոդված 1897 . Տեղեկություն տալու պարտականությունը չկատարելը
Օրենքով նախատեսված տեղեկությունը պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների, պետական հիմնարկների, բյուջեներից ֆինանսավորվող կազմակերպությունների, ինչպես նաեւ հանրային նշանակության կազմակերպությունների պաշտոնատար անձանց կողմից ապօրինաբար չտրամադրելը`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկից մինչեւ հիսնապատիկի չափով:
Նույն խախտումը, որը կատարվել է կրկին անգամ` վարչական տույժի միջոցներ կիրառելուց հետո մեկ տարվա ընթացքում`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկից մինչեւ հարյուրապատիկի չափով:».
2) «Հոդված 1898 . Էրոտիկ բնույթի տպագիր հրատարակությունների, տեսաձայներիզների եւ տեսասկավառակների վաճառքն արգելված վայրերում Էրոտիկ բնույթի տպագիր հրատարակությունների, տեսաձայներիզների եւ տեսասկավառակների վաճառքն արգելված վայրերում`
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկից մինչեւ հարյուրապատիկի չափով:
առաջացնում է տուգանքի նշանակում՝ սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից մինչեւ երեքհարյուրապատիկի չափով:»:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 223-րդ հոդվածի 1-ին մասի «1896 ,» թվից հետո լրացնել «1897 , 1898 ,» թվերը:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 310-րդ հոդվածի վերջին մասի «158 հոդվածի երրորդ մասով» բառերից հետո լրացնել «, 1897 , 1898 հոդվածներով» բառերը:

Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях (6 декабря 1985 года, далее - Кодекс) дополнить статьями 1897 и 1898 следующего содержания:
1) ,,Статья 1897 . Невыполнение обязанности по предоставлению сведения
Непредоставление незаконным образом предусмотренного законом сведения должностными лицами органов государственного управления и местного самоуправления, государственных учреждений, организаций, финансируемых из бюджетов, а также организаций общественного значения - влечет наложение штрафа в размере от десятикратной до пятидесятикратной установленной минимальной заработной платы.
То же нарушение, повторно совершенное в течение года после применения мер административного взыскания, - влечет наложение штрафа в размере от пятидесятикратной до стократной установленной минимальной заработной платы.";
2) ,,Статья 1898 . Продажа печатных изданий, аудио-, видеозаписей и видеодисков эротического характера в запрещенных местах
Продажа печатных изданий, аудио-, видеозаписей и видеодисков эротического характера в запрещенных местах – влечет наложение штрафа в размере от пятидесятикратной до стократной установленной минимальной заработной платы.
То же нарушение, повторно совершенное в течение года после применения мер административного взыскания, - влечет наложение штрафа в размере от стократной до трехсоткратной установленной минимальной заработной платы.".
Статья 2. Часть 1 статьи 223 Кодекса после цифр ,,1896 ," дополнить цифрами ,,1897 , 1898 ,".
Статья 3. Последнюю часть статьи 310 Кодекса после слов ,,частью третьей статьи 158" дополнить словами ,, ,статьями 1897 , 1898 ".