«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ կետի «է» ենթակետում՝
- «բանկային» բառը փոխարինել «ֆինանսական» բառով,
- հանել «(վարչական վիճակագրություն)» բառերը:
Հոդված 2. Օրենքի 20-րդ հոդվածում ավելացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «լ» ենթակետ՝
«լ) ընդունում է «Վարկային կազմակերպությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով վարկային կազմակերպությունների գործունեությունը կարգավորող նորմատիվ իրավական ակտերը, այդ թվում՝ հաստատում է վարկային կազմակերպությունների գործունեության օրինակելի կանոնակարգը, սահմանում է բանկերի հաճախորդների վարկարժանության տեղեկատվական համակարգին՝ վարկային ռեգիստրին վարկային կազմակերպությունների մասնակցության կարգը եւ պայմանները:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ЦЕНТРАЛЬНОМ БАНКЕ РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ"
В подпункте ,,ж" пункта 2 статьи 5 Закона Республики Армения ,,О Центральном банке Республики Армения":
- слово ,,банковской" заменить словом ,,финансовой",
- слова ,,(административная статистика)" исключить.
Статья 2. Статью 20 Закона дополнить подпунктом ,,аб" следующего содержания:
,,аб) принимает нормативно-правовые акты, регулирующие Законом Республики Армения ,,О кредитных организациях" деятельность кредитных организаций, в том числе утверждает примерный регламент деятельности кредитных организаций, устанавливает порядок и условия участия кредитных организаций в информационной системе кредитоспособности клиентов банка – кредитном регистре.".