Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգ
«ՀԵՌՈՒՍՏԱՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՌԱԴԻՈՅԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ԿԱՆՈՆԱԿԱՐԳ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 03.12.2003
Հոդված 1. «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության օրենք ի (28 դեկտեմբերի 2001թվականի, ՀՕ-293, այսուհետ՝ օրենք) 8-րդ հոդվածի «տասնհինգօրյաժամկետում» բառերը փոխարինել «մեկշաբաթյաժամկետում» բառերով։
Հոդված 2. Օրենքի 42-րդ հոդվածի «ընդհանուր թվի առնվազն երկու երրորդը» բառերը փոխարինել «կեսից ավելին» բառերով։
Հոդված 3. Օրենքի 44-րդ հոդվածի՝
1) «անդամների ընդհանուր թվի» բառերը փոխարինել «նիստին ներկա անդամների» բառերով.
2)1-ին մասից հետոլրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր մաս.
«Եթերային հաճախություններ հատկացնելու, արտոնագիր տալը մերժելու, տրված արտոնագիրն ուժը կորցրած ճանաչելու, սույն օրենքը խախտելու համար տույժեր կիրառելու, ինչպես նաեւ հեռարձակողների գործունեությանն առնչվող ցանկացած որոշում Ազգային հանձնաժողովըկայացնում է հանձնաժողովիանդամների ընդհանուր թվի ձայներիերկու երրորդով։»։

Регламент Национальной комиссии по телевидению и радио
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,РЕГЛАМЕНТ НАЦИОНАЛЬНОЙ КОМИССИИ ПО ТЕЛЕВИДЕНИЮ И РАДИО"
В статье 8 Закона Республики Армения ,,Регламент Национальной комиссии по телевидению и радио" (28 декабря 2001 года, ЗР-293, далее - Закон) слова ,,в пятнадцатидневный срок" заменить в словами ,,в недельный срок".
Статья 2. В статье 42 Закона слова ,,не менее двух третей от общего числа" заменить словами ,,более половины".
Статья 3. В статье 44 Закона
1) слова ,,от общего числа членов" заменить словами ,,присутствующих на заседании членов";
2) статью после части 1 дополнить новой частью следующего содержания:
,,Любое решение, касающееся выделения эфирных частот, отказа в выдаче лицензии, признания выданной лицензии утратившей силу, применения штрафов за нарушение настоящего Закона, а также деятельности вещателей Национальная комиссия выносит двумя третями голосов от общего числа членов Комиссии.".