Ընդունվել է 16.03.2004
Հոդված 1. Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքի (6 դեկտեմբերի 1985 թվականի, այսուհետ` օրենսգիրք) 189.2-րդ հոդվածի «վեցապատիկից մինչեւ տասներկուապատիկի» բառերը փոխարինել «ութսունապատիկից մինչեւ հարյուրապատիկի» բառերով, «տասնապատիկից մինչեւ քսանապատիկի» բառերը` «հարյուրապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի» բառերով, «տասներկուապատիկից մինչեւ քսանապատիկի» բառերը` «հարյուրքսանապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի» բառերով, «քսանապատիկից մինչեւ երեսնապատիկի» բառերը` «երկուհարյուրապատիկից մինչեւ երեքհարյուրապատիկի» բառերով:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 189.3-րդ հոդվածի «հնգապատիկից մինչեւ տասնապատիկի» բառերը փոխարինել «հիսնապատիկից մինչեւ ութսունապատիկի» բառերով, «տասնապատիկից մինչեւ քսանապատիկի» բառերը` «հարյուրապատիկից մինչեւ երկուհարյուրապատիկի» բառերով, «տասնապատիկից մինչեւ քսանապատիկի» բառերը` «ութսունապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի» բառերով, «քսանապատիկից մինչեւ երեսնապատիկի» բառերը` «երկուհարյուրապատիկից մինչեւ երեքհարյուրապատիկի» բառերով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 189.4-րդ հոդվածի «հնգապատիկից մինչեւ տասնապատիկի» բառերը փոխարինել «հիսնապատիկից մինչեւ հարյուրապատիկի» բառերով, «ութապատիկից մինչեւ տասնհինգապատիկի» բառերը` «ութսունապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի» բառերով, «տասնապատիկից մինչեւ տասնհինգապատիկի» բառերը` «հարյուրապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի» բառերով, «տասնհինգապատիկից մինչեւ քսանհինգապատիկի» բառերը` «հարյուրապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի» բառերով:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 189.5-րդ հոդվածի «տասնապատիկից մինչեւ քսանապատիկի» բառերը փոխարինել «երեսնապատիկից մինչեւ հիսնապատիկի» բառերով:
Հոդված 5. Օրենսգրքի 189.6-րդ հոդվածը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Հոդված 189.6. Պաշտոնատար անձանց հայերենին չտիրապետելը եւ սպասարկման առանձին ոլորտներում աշխատող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների հայերենին չտիրապետելը
Պաշտոնատար անձանց հայերենին չտիրապետելն առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից մինչեւ հարյուրհիսնապատիկի չափով:
Սպասարկման առանձին ոլորտներում աշխատող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների հայերենին չտիրապետելն առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի երեսնապատիկից մինչեւ հիսնապատիկի չափով:»:

В статье 1892 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях (6 декабря 1985 года, далее - Кодекс) слова ,,от шестикратной до двенадцатикратной" заменить словами ,,от восьмикратной до стократной", слова ,,от десятикратной до двадцатикратной" - словами ,,от стократной до стопятидесятикратной", слова от ,,от двенадцатикратной до двадцатикратной" – словами ,,от стодвадцатикратной до стопятидесятикратной", слова ,,от двадцатикратной до тридцатикратной" - словами ,,от двухсоткратной до трехсоткратной".
Статья 2. В статье 1893 Кодекса слова ,,от пятикратной до десятикратной" заменить словами ,,от пятидесятикратной до восьмидесятикратной", слова ,,от десятикратной до двадцатикратной"– словами ,,от стократной до двухсоткратной", слова ,,от десятикратной до двадцатикратной" – словами ,,от восьмидесятикратной до стопятидесятикратной", слова ,,от двадцатикратной до тридцатикратной" – словами ,,от двухсоткратной до трехсоткратной".
Статья 3. В статье 1894 Кодекса слова ,,от пятикратной до десятикратной" заменить словами ,,от пятидесятикратной до стократной", слова ,,от восьмикратной до пятнадцатикратной" – словами ,,от восьмидесятикратной до стопятидесятикратной", слова ,,от десятикратной до пятнадцатикратной" - словами ,,от стократной до стопятидесятикратной", слова ,,от пятнадцатикратной до двадцатипятикратной" – словами ,,от стократной до стопятидесятикратной".
Статья 4. В статье 1895 Кодекса слова ,,от десятикратной до двадцатикратной" заменить словами ,,от тридцатикратной до пятидесятикратной".
Статья 5. Статью 1896 Кодекса изложить в следующей редакции:
,,Статья 1896 . Невладение должностными лицами армянским языком и невладение гражданами Республики Армения, работающими в  отдельных сферах обслуживания, армянским языком
Невладение должностными лицами армянским языком –
влечет наложение штрафа в размере от стократной до стопятидесятикратной установленной минимальной заработной платы.
Невладение гражданами Республики Армения, работающими в отдельных сферах обслуживания, армянским языком –
влечет наложение штрафа в размере от тридцатикратной до пятидесятикратной установленной минимальной заработной платы.".