«ՀԱՍՏԱՏԱԳՐՎԱԾ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հաստատագրված վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (7 հուլիսի 1998 թվականի, ՀՕ-236) 863 -րդ հոդվածը «չափով» բառից հետո լրացնել «, բացառությամբ սույն հոդվածով սահմանված դեպքերի» բառերով եւ հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերությունով`
«Տոտալիզատորի կազմակերպման համար հաստատագրված վճարի ամսական չափը սահմանվում է տոտալիզատորի (վիճակախաղի) տոմսի վրա կատարված գրառումների (խաղադրույքների) հանրագումարի 5 տոկոսի չափով, բայց ոչ պակաս, քան 1.0 մլն դրամը: Սույն մասով սահմանված ելակետային տվյալները որոշվում են` ելնելով «Վիճակախաղերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված հաշվետվություններից:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ФИКСИРОВАННЫХ ПЛАТЕЖАХ"
Статья 1. Статью 863 Закона Республики Армения ,,О фиксированных платежах" (7 июля 1998 года, ЗР-236) после слов ,,исходных данных" дополнить словами ,,за исключением случаев, установленных настоящей статьей" и новым абзацем следующего содержания:
,,Месячный размер фиксированного платежа за организацию тотализатора устанавливается в размере 5 процентов общей суммы записей (игровой ставки), произведенных на билете тотализатора (лотерее), но не менее 1.0 млн драма. Исходные данные, установленные настоящей частью, определяются исходя из отчетов, установленных Законом Республики Армения "О лотереях".".