Բենզինի եւ դիզելային վառելիքի համար հաստատագրված վճարների մասին
«ԲԵՆԶԻՆԻ ԵՎ ԴԻԶԵԼԱՅԻՆ ՎԱՌԵԼԻՔԻ ՀԱՄԱՐ ՀԱՍՏԱՏԱԳՐՎԱԾ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ընդունվել է 04.05.2005
Հոդված 1. «Բենզինի եւ դիզելային վառելիքի համար հաստատագրված վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (25 դեկտեմբերի 2003 թվականի, ՀՕ-67) 4-րդ հոդվածում՝
ա) 1-ին մասի «224 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ» բառերը փոխարինել «112000 դրամ» բառերով, իսկ «65 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ» բառերը` «32500 դրամ» բառերով.
բ) 2-րդ մասի «5 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ բառերը» փոխարինել «2500 դրամ» բառերով, իսկ «3 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ» բառերը` «1500 դրամ» բառերով:
ա) 1-ին մասի առաջին պարբերությունից հանել «եւ (կամ) արտարժույթով» բառերը եւ ուժը կորցրած ճանաչել երկրորդ պարբերությունը.

Фиксированные платежи на бензин и дизельное топливо
О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ФИКСИРОВАННЫХ ПЛАТЕЖАХ НА БЕНЗИН И ДИЗЕЛЬНОЕ ТОПЛИВО"
Принят 04.05.2005
В статье 4 Закона Республики Армения ,,О фиксированных платежах на бензин и дизельное топливо" (25 декабря 2003 года, ЗР – 67):
а) в части 1 слова ,,в драмовом эквиваленте к 224 долларам США" заменить словами ,,112000 драмов", а слова ,,в драмовом эквиваленте к 65 долларам США" – словами ,,32500 драмов",
б) в части 2 слова ,,эквивалентных 5 долларам США драмов" заменить словами ,,2500 драмов", а слова ,,в драмовом эквиваленте к 3 долларам США" – словами ,,1500 драмов".
а) из абзаца первого части 1 исключить слова ,,и (или) в иностранной валюте", и абзац второй признать утратившим силу,