«ՏԵՂԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԵՐԻ ԵՎ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Տեղական տուրքերի եւ վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 դեկտեմբերի 1997 թվականի, ՀՕ-185) 10-րդ հոդվածի 8-րդ կետը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
« 8. Համայնքի տարածքում յուրաքանչյուր ամսվա համար արտաքին գովազդ տեղադրելու թույլտվության համար մեկ քառակուսի մետրի տեղական տուրքը սահմանվում է՝
ա) ալկոհոլային սպիրտի պարունակությունը մինչեւ 20 ծավալային տոկոս արտադրանք գովազդող արտաքին գովազդի համար` 1000-2000 դրամ.
բ) թունդ ալկոհոլային (սպիրտի պարունակությունը 20 եւ ավելի ծավալային տոկոս) արտադրանք գովազդող արտաքին գովազդի համար` 2500-5000 դրամ.
գ) այլ արտաքին գովազդի համար` 500-1500 դրամ:
Սույն կետի «գ» ենթակետով սահմանված տեղական տուրքը տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից կիրառվում է նաեւ համայնքի տարածքում տեղադրված դատարկ գովազդային վահանակների յուրաքանչյուր քառակուսի մետրի համար:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О МЕСТНЫХ ПОШЛИНАХ И ПЛАТЕЖАХ"
Статья 1. Пункт 8 статьи 10 Закона Республики Армения ,,О местных пошлинах и платежах" (26 декабря 1997 года, ЗР-185) изложить в следующей редакции:
,,8. За дачу разрешения на размещение внешней рекламы на территории муниципалитета местная пошлина ежемесячно за каждый квадратный метр устанавливается:
а) для внешней рекламы, рекламирующей продукцию с содержа нием до 20 объемных процентов алкогольного спирта,– в размере 1000-2000 драмов;
б) для внешней рекламы, рекламирующей крепкую алкогольную продукцию (с содержанием 20 и более объемных процентов алкогольного спирта),– в размере 2500-5000 драмов;
в) для другой внешней рекламы – в размере 500-1500 драм.
Органами местного самоуправления местная пошлина, установленная подпунктом ,,в" настоящего пункта, применяется также за каждый квадратный метр свободных рекламных щитов, установленных на территории муниципалитета.".