«ՏԵՂԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԵՐԻ ԵՎ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Տեղական տուրքերի եւ վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 դեկտեմբերի 1997 թվականի, ՀՕ-185-Ն) 7-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «ժ» ենթակետով`
«ժ) «Թանկարժեք մետաղների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 8-րդ հոդվածի առաջին մասին համապատասխան` համայնքի տարածքում թանկարժեք մետաղներից պատրաստված իրերի մանրածախ առուվաճառքի թույլտվությանհամար:»:
Հոդված 2. Օրենքի 10-րդ հոդվածը լրացնել hետեւյալ բովանդակությամբ 51 -րդ կետով`
«51 . Սույն օրենքի 7-րդ հոդվածի «ժ» ենթակետով նախատեսված թույլտվութ՟յան համար տեղական տուրքը սահմանվում է յուրաքանչյուր տարվա համար 50.000 դրամ:»:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О МЕСТНЫХ ПОШЛИНАХ И ПЛАТЕЖАХ"
Статья 1. Статью 7 Закона Республики Армения ,,О местных пошлинах и платежах" (26 декабря 1997 года, ЗР-185-П) дополнить подпунктом ,,к" следующего содержания:
,,к) за дачу разрешения на розничную торговлю на территории муниципалитета изделиями, изготовленными из драгоценных металлов, в соответствии с частью первой статьи 8 Закона Республики Армения ,,О драгоценных металлах".".
Статья 2. Статью 10 Закона дополнить пунктом 51 следующего содержания:
,,51 . За дачу разрешения, предусмотренного подпунктом ,,к" статьи 7 настоящего Закона, местная пошлина устанавливается в размере 50.000 драмов за каждый год.".