Բնապահպանական եւ բնօգտագործման վճարների մասին
«ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ԵՎ ԲՆՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Բնապահպանական եւ բնօգտագործման վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (28 դեկտեմբերի 1998 թվականի, ՀՕ-270)10-րդ հոդվածի 1-ին կետի առաջին պարբերությունը «համապատասխան» բառից հետո լրացնել «, եթե Հայաստանի Հանրապետության օրենքով այլ բան նախատեսված չէ» բառերով:
Հոդված 2. Օրենքի 20-րդ հոդվածի 2-րդ կետի «գ» ենթակետը «արտանետելու համար վճարի» բառերից հետո լրացնել «եւ Հայաստանի Հանրապետության օրենքով նախատեսված այլ դեպքերի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О ПРИРОДООХРАНИТЕЛЬНЫХ ПЛАТЕЖАХ И ПЛАТЕЖАХ ЗА ПРИРОДОПОЛЬЗОВАНИЕ”
Абзац первый пункта 1 статьи 10 Закона Республики Армения “О природоохранительных платежах и платежах за природопользование” (28 декабря 1998 года, ЗР-270) после слов “в соответствии с настоящим Законом” дополнить словами “ , если законом Республики Армения не предусмотрено иное”.
Подпункт “в” пункта 2 статьи 20 Закона после слов “в воздушное пространство” дополнить словами “ , и других предусмотренных законом Республики Армения случаев ”.