Հոդված 1. «Շահութահարկի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (30 սեպտեմբերի 1997 թվականի, ՀՕ-155) 43-րդ հոդվածը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ «դ» ենթակետով`
«դ) շենքերի, շինությունների օտարման դեպքում եկամտի ստացման իրավունքը համարվում է ձեռք բերված գործարքի կատարման օրվա դրությամբ: Հարկվող շահույթը որոշելիս շենքերի, շինությունների օտարումից եկամուտը հաշվարկվում է գույքահարկով հարկման նպատակով՝ դրանց համար օրենքով սահմանված կարգով որոշվող արժեքից ոչ պակաս չափով: Այդ չափից պակաս հատուցման դեպքում տարբերությունը գործարքի կատարման օրը դիտվում է որպես նոր սեփականատիրոջը ներված պարտավորություն:»:

Статья 1. Статью 43 Закона Республики Армения “О налоге на прибыль” 30 сентября 1997 года, ЗР-155) дополнить подпунктом “г” следующего содержания:
“г) при отчуждении зданий, строений право получения дохода считается приобретенным по состоянию на день совершения сделки. При определении облагаемой прибыли доход от отчуждения зданий, строений исчисляется в размере, не меньшем чем их стоимость, определяемая для них в установленном законом порядке с целью обложения налогом на имущество. В случае возмещения менее этого размера разница в день совершения сделки рассматривается как прощенное новому собственнику обязательство.”.