«ՏԵՂԱԿԱՆ ԻՆՔՆԱԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1 . «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքը (7 մայիսի 2002 թվականի, ՀՕ-337) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 681 -րդ հոդվածով`
«Հոդված 681 .Համայնքի սեփականության եւ բյուջեի միջոցների օգտագործման նկատմամբ վերահսկողությունը
Համայնքի սեփականության եւ բյուջեի միջոցների օգտագործման նկատմամբ վերահսկողություն է իրականացնում նաեւ Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատը` օրենքով սահմանված կարգով:»:
Հոդված 2. Օրենքի 77-րդ հոդվածի «Ազգային ժողովը, ի դեմս Ազգային ժողովի վերահսկիչ պալատի» բառերը փոխարինել «Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատը» բառերով:
Հոդված 3. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում «Վերահսկիչ պալատի մասին» Հայաստանի Հանրապետության 2006 թվականի դեկտեմբերի 25-ի օրենքն ուժի մեջ մտնելու օրվանից:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ “О МЕСТНОМ САМОУПРАВЛЕНИИ”
Статья 1 . Закон Республики Армения “О местном самоуправлении” (7 мая 2002 года, ЗР-337-Н) дополнить статьей 681 следующего содержания:
Статья 681 . Контроль за использованием собственности и бюджетных средств муниципалитета
Контроль за использованием собственности и бюджетных средств муниципалитета осуществляет также Контрольная палата Республики Армения в порядке, установленном законом.”.
Статья 2. В статье 77 Закона слова “Национальное Собрание в лице Контрольной палаты Национального Собрания” заменить словами “Контрольная палата Республики Армения”.
Статья 3. Настоящий Закон вступает в силу со дня вступления в силу Закона Республики Армения “О Контрольной палате” от 25 декабря 2006 года.