«ՀԱՇՎԱՊԱՀԱԿԱՆ ՀԱՇՎԱՌՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հաշվապահական հաշվառման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 դեկտեմբերի 2002 թվականի, ՀՕ-515-Ն) 2-րդ հոդվածի երկրորդ պարբերությունը շարադրել հետեւյալ խմբագրությամբ.
«Բանկերի, ներդրումային ընկերությունների, ապահովագրական ընկերությունների, կարգավորվող շուկայի օպերատորի, ինչպես նաեւ Կենտրոնական դեպոզիտարիայի կառավարման մարմինների եւ գլխավոր հաշվապահի կամ նման պարտականություններ իրականացնող անձի միջեւ այդպիսի իրավունքների ու պարտականությունների բաշխման առանձնահատկությունները սահմանվում են համապատասխանաբար «Բանկերի եւ բանկային գործունեության մասին», «Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» եւ «Արժեթղթերի շուկայի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքներով:»:

Статья 1.   Абзац второй   статьи 2   Закона Республики Армения “О бухгалтерском учете” (26 декабря 2002 года ЗР – 515-Н) изложить в следующей редакции:
ՙ Особенности распределения таких прав и обязанностей между органами управления банков, инвестиционных компаний, страховых компаний, оператора регулируемого рынка, а также Центрального депозитария и главным бухгалтером или лицом, осуществляющим   подобные обязанности, устанавливаются соответственно Законами Республики Армения “О банках и банковской деятельности”, “О страховании и страховой деятельности” и “О рынке ценных бумаг”. ՚ .
Статья 2 . Настоящий Закон вступает в силу через четыре месяца после его официального опубликования.